banner112

Genç müzisyenlerin elinden tutacaklar

İzmirli üç müzisyen yeni bir müzik ekolü oluşturuyor. Doğaç Yaman, Erman Erol ve Mahmut Göde’nin oluşturduğu ekol, genç müzisyenlere destek vermeyi amaçlıyor. Müzisyenler 4 Temmuz’da Fransız Kültür Merkezi’nde bir resital sunacak

Genç müzisyenlerin elinden tutacaklar

Haber/Kardelen BUĞDAY
Konservatuar öğrencilerinin iş kaygısı ve genç müzisyenlerin yaşadığı ekonomik sorunlara çare bulmak ayrıca genç yeteneklerin sanat üretiminden uzaklaşmasını önlemek için bir araya gelen Doğaç Yaman, Erman Erol ve Mahmut Göde yeni bir müzik ekolü oluşturuyor. “Kentin kültür ve sanat etkinliklerinin zenginleşmesi, dinleyicinin daha fazla opsiyona ulaşmasının yolu, genç müzisyenlerin birleşerek sağlam bir ekol oluşturmalarından geçiyor. Dinleyicinin estetik beğenilerini tatmin ederek onlara daha zengin konser çeşitliliği sunmak son derece önemli. Ne kadar genç müzisyen kendine sahnelerde yer bulursa kentin kültür ve sanat zenginliği aynı derecede artacak ve oluşturulan ekol İzmir’in müzik geleceğini sağlama alacak” diyen müzisyenler bu amaçla ‘Ataşehir Sanat’ çatısı altında çalışmalarını sürdürüyor.

GENÇLERE ÇAĞRI
Düzenledikleri konserlerde müzik ayrımı yapmaksızın İzmirli genç müzisyenleri bir araya getiren bu oluşum, klasik batı müziği, caz, Türk müziği ve pop müziği gibi birçok çeşitli müzik türünü aynı çatı altında topluyor. Ataşehir Sahne’de konser veren müzisyenler konserlerin ikinci ayağını 4 Temmuz Pazartesi günü Fransız Kültür Merkezi’nde düzenleyecek. “Doğaç Yaman Piyano Resitali” adıyla konser verecek ekip, çalışmalarını sonraki aylarda Fransız Kültür Merkezi’nde düzenleyecekleri konserlerle sürdürmeyi planlıyor. Konsere tüm müzikseverleri davet eden müzisyenler çalışmalarıyla genç yetenekleri Ataşehir Sanat çatısı altında bir arada olmaya çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 17:07
banner123
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Osman Bilgiçer
Ali Osman Bilgiçer - 2 ay Önce

"Gençler, geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz." Atatürk

SIRADAKİ HABER

banner101

banner100