banner111

Foçalı öğrencilere İspanya ve Macaristan’dan mektup var

Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu öğrencileri ‘Letter Penpanls’ e-Twinning projesi kapsamında İspanya ve Macaristan’daki öğrenciler ile mektup arkadaşı oldu. Öğrenciler, proje ile farklı kültürleri tanıma fırsatı yakaladı.

Foçalı öğrencilere İspanya ve Macaristan’dan mektup var

İspanya’da bulunan İgualada IES Joan Mercader Ortaokulu’ndan Sara Vallésile ve Macaristan’da bulunan Kaposvári Kodály Zoltán Központi ÁltalánosIskola Kisfaludy Utcai Tagiskola Ortaokulu’ndan Zsuzsanna Hamlin’in kuruculuğunu üstlendiği “Letter Penpals (Uluslararası Mektup Arkadaşlığı)” projesi, Foça Yenibağarası Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu öğrencileri ile Türkiye’de devam ediyor. Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu Müdür Yardımcısı İlkay Erçin’in 8/A sınıfı öğrencileriyle yürüttüğü projede öğrencilerin dil becerilerinin geliştirilmesi, farklı ülkelerin ve milletlerin dini, milli, sosyal ve kültürel değerleri ile ilgili birikim kazanmaları ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

YENİ BİR MACERA

Eylül ayında başlayan proje Polonya, Litvanya, Türkiye, İspanya, Fransa ve Macaristan’ın aralarında bulunduğu 6 farklı ülkeden 11 farklı okulun ortaklığıyla Haziran ayına kadar sürecek. Ülkelerin projeye katılan sınıflardaki öğrencilerin tek tek eşleştirmesi ile başlayan süreç aylık belirlenen kültürel içerik ve değerlerin anlatıldığı mektupların gönderilmesi ile devam ediyor. Proje hakkında bilgi veren Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu Müdür Yardımcısı İlkay Erçin, “Okul ortamı deniz derya, her açılan kapı çocuklara yeni bir macera. Projeye emek veren ve destek olan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE