'Can Yoldaşım' fotoğraflarıyla ödül aldılar

İzmir'in Seferihisar ilçesinde sokak hayvanları konulu 'Can Yoldaşım' adlı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belirlendi.

'Can Yoldaşım' fotoğraflarıyla ödül aldılar

İzmir'in Seferihisar ilçesinde sokak hayvanları konulu 'Can Yoldaşım' adlı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belirlendi.

Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Kent Konseyi, Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği ortaklığıyla düzenlenen ulusal 'Can Yoldaşım' konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TSFS) kontrolünde düzenlenen yarışmaya 640 fotoğrafçı 2 bin 70 fotoğrafla katıldı. Yarışmanın seçici kurulunda Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'nden Nezaket Tekin, Aydoğan Colour'dan Selvinaz Aydoğan, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği'nden (İFOD) Murat Kaptan ve TSFS Temsilcisi Metin Aras yer aldı. Yarışmanın sonuçları Seferihisar Sığacık'ta düzenlenen Can Yoldaşım Şenliği'nde açıklandı. Aydın'dan katılan Oğuz İpçi 'şevkat' isimli fotoğrafıyla yarışmanın birincisi oldu. Van'dan katılan Musa Talaşlı 'hayvan sevgisi' isimli fotoğrafıyla ikinci, İstanbul'dan katılan Ahmet Mücen 'dost' isimli fotoğrafıyla üçüncü oldu. Yarışmanın birincisi TFSF altın madalyası ve 1500 TL, ikincisi TFSF gümüş madalyası ve 1000 TL, üçüncüsü TFSF bronza madalyası ve 750 TL almaya hak kazandı.

250'şer TL'lik 9 mansiyon ödülü ise Hakan Yaralı, Süleyman Hülker, Kayhan Güç, Alper Tüydeş, Emre Akıllı, Gürkan Öztürk, Nazmi Çaykara, Emel Oğuz Atasoy ve Emrah Yorulmaz'a verildi.Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, "Beklediğimizin çok üzerinde bir katılım oldu. Can Yoldaşım isimli sokak hayvanları konulu bir fotoğraf yarışmasına bu kadar yüksek katılımın olması, doğayı, hayvanı seven vicdanları körelmemiş insanlarımızın ne kadar çok olduğunu bize gösterdi ve geleceğe dair umutlarımızı arttırdı. Tüm yarışmacıları gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca fotoğrafları tek tek inceleyen jüri üyelerimize de şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER