Askıda Oda'ya ressam desteği

Ressam Aslı Önder’in “Bir mesajınız var” temalı resim sergisi Mustafabey Caddesi Kültür Apartmanı No.30 K.3 D.8 Alsancak İzmir adresinde bulunan GT Art and Interiors Resim Galerisi’nde, 18.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Askıda Oda'ya ressam desteği
KİTVAK’ın üçüncü eseri DEÜ Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin açılmasının ardından ikiye katlanan ‘Askıda Oda’ talebi üzerine yaptığı destek çağrısına, ressam Aslı Önder’den yanıt geldi. Önder, 17 Şubat’a kadar görülebilecek resim sergisinde yer alan eserlerden elde edilecek gelirin bir bölümünü ‘Askıda Oda’ya aktaracak.Kitvak’ın “Askıda Oda” çalışmasına vatandaşların ilgisi devam ediyor. Son olarak Ressam Aslı Önder, GT Art and Interiors’ta devam eden “Bir mesajınız var” temalı resim sergisinden elde edilecek gelirin bir bölümünü, maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarının yararlandığı “Askıda Oda” uygulamasında kullanılmak üzere bağışlayacağını açıkladı.


Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Aslı Önder “5 Yıldan bu yana İcra Komitesi’nde olduğum KİTVAK’la gönül bağımız var. Vakıf büyük bir özveriyle, çok önemli işler yapmaya, anlamlı eserler üretmeye devam ediyor. Kitvak’ı ve çalışmalarını çok iyi bildiğimden, emeğimin bir bölümünü vakfa bağışlamak istedim. Bu sergiden elde edilecek gelirin bir bölümü ‘Askıda Oda’ projesi fonuna aktarılacak. Çalışmalarımın, hem sanatsevere hem de o kişiler vasıtasıyla tanımadıkları başka kalplere dokunacak olması beni umutlandırıyor, sergime anlam katıyor” dedi.

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul bu anlamlı bağış için ressam Aslı Önder’e teşekkür etti. Soncul, 'Askıda Oda' hesabına vatandaşlardan az çok demeden destek olmalarını beklediklerini söyledi.

Ressam Aslı Önder’in “Bir mesajınız var” temalı resim sergisi Mustafabey Caddesi Kültür Apartmanı No.30 K.3 D.8 Alsancak İzmir adresinde bulunan GT Art and Interiors Resim Galerisi’nde, 18.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 


Ressam Aslı Önder kimdir?


İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi Fransızca ve İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra San Fransisco Berkeley Üniveritesi’nde pazarlama eğitimi aldı. İzmir’e dönünce, özel bir firmada bir süre ihracat sorumlusu olarak çalıştı.
Lise yıllarınden itibaren sanatın birçok dalına ilgi duydu. Çalışmaya başladığı dönemde her gün kendisini bir şeyler çizerken, yazılar, denemeler, şiirler yazarken bulan sanatçı bir gün yüreğinin sesini dinledi ve çalıştığı yerden ayrılıp, önüne tuvali eline fırçaları alıp hayallerini boyamaya başladı.
Gülperin Sertdemir Resim Atölyesi’nde resim serüvenine başlayan sanatçı, Aslı Açıkgöz atölyesinde Salih Keleş ile çalıştı. Daha sonra kendi atölyesini kurdu.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER