Teams, Outlook, Microsoft 365, OneDrive İş, Exchange Online, SharePoint Online, Graph ve Azure gibi çeşitli Microsoft hizmetlerinde şu anda kesinti yaşanıyor.

Microsoft'un kendi durum web sitesi, kullanıcıların daha önce Office 365 olarak bilinen Microsoft 365'e erişemediklerini doğruladı .

Dünya çapındaki kullanıcılar, Microsoft'un temel hizmetlerinin çoğuna erişemez. Şirket sorunu kabul etti ve etkilenen hizmetleri listeledi: Microsoft Teams, Exchange Online, Outlook, SharePoint Online, OneDrive İş ve Microsoft Graph.

Kesinti süresinin nedeni net değil ve Microsoft, çözüm için tahmini bir süreyi henüz açıklamadı.

Bu kesinti, günlük operasyonları ve iletişimleri için bu hizmetlere güvenen işletmeleri ve bireyleri rahatsız ediyor olabilir.

Microsoft henüz durumla ilgili herhangi bir güncelleme açıklamadı, kullanıcıların güncellemeler için resmi durum web sitelerini kontrol etmeleri önerilir.

Ancak teknoloji devi, kısa bir süre önce mevcut kesinti süresinin nedeninin "potansiyel bir ağ sorunu" olduğunu açıkladı.

Şirket şu anda sorunu çözmede sonraki adımları belirlemek için verileri gözden geçiriyor.

Microsoft 365 durum sayfası, etkilenen altyapıya güvenen herhangi bir kullanıcının birden çok Microsoft 365 hizmetine erişemeyebileceğini belirtir.

Bazı kullanıcılar, Microsoft Teams'in de bazı kullanıcılar için çalışmadığını bildirdi.

Görünüşe göre sorun, Microsoft'un tüm hizmetlerini barındıran ve birkaç Microsoft hizmetinin çevrimdışı olmasına neden olan Microsoft Azure bulutuyla ilgili olabilir.

Ayrıca GitHub sosyal kodlamasının dünya çapında birçok kullanıcı tarafından erişilebilir olmadığı da bildirildi.