CHP'li kaynaklardan gelen bilgilere göre, parti yeni dönemde bir "çekim merkezi" haline gelerek, muhalefet partilerinden önemli isimlerin katılımını sağlayacak.

CHP PM toplanıyor: Masada neler var ? CHP PM toplanıyor: Masada neler var ?

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun CHP'ye katılmasıyla başlayan bu akımın devam edeceği öngörülüyor.

6-7 Milletvekili Katılımı Bekleniyor

CHP kulislerinde, İYİ Parti ve DEVA Partisi'nden 6-7 milletvekilinin partiye katılma ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor.

Özgür Özel: "Milletvekili Sayısında Artış Yaşayacağız"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde CHP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, CHP Grubu olarak milletvekili sayısında ilk artışı birlikte yaşayacaklarını belirterek, Bağımsız İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nu kürsüye davet etti.

Özel, Yanıkömeroğlu'nun Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu, dirençli kentler uzmanı ve kadın politikaları konusunda da önemli çalışmalar yapmış bir isim olduğunu ifade ederek, "Baba evine yaptığımız çağrıya kulak vererek bizimle birlikte olan kıymetli milletvekilimizi bundan sonra İstanbul 3. bölgede... Zaten bir kadın milletvekilinin 3. bölgede çok eksikliğini hissediyorduk. Depreme karşı verilecek çalışmalarda Meclisteki yapıcı muhalefetimizde kendisine çok yük düşecek ve emek verecek, grubumuza 'hoş geldin' diyorum" diye konuştu.

Editör: Utku Çelik