Kamuda istihdam sağlamak isteyen vatandaşlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav ve başvuru tarihlerini araştırıyor. ÖSYM'nin açıkladığı KPSS lisans sınav giriş yerlerinin ardından, sınava girecek olan memur adayları sınav yerlerini öğrendi. Peki, 2024 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS ortaöğretim, lisans ve önlisans başvuru ve sınav tarihleri haberimizde.

KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman?

2024 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Sınavı, 14 Temmuz Pazar günü iki oturumda gerçekleştirilecek. Bu önemli sınav için adaylar, sabah oturumu olan Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı için saat 10.00'dan, öğleden sonra gerçekleşecek olan Eğitim Bilimleri oturumu için ise saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

KPSS Lisans Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

2024 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Sınavı'na katılacak adaylar, ÖSYM AİS üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yaparak sınav giriş belgelerini temin edebilirler.

3700577 69A0Bb53Bddf59744Bbac0629Cb8Dcae 640X640

KPSS Ortaöğretim Sınavı Başvuruları

KPSS ortaöğretim sınavı başvuruları, ÖSYM tarafından belirlenen takvim doğrultusunda ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacak. Memur adayları, başvuru tarihleri ve sınav takvimini dikkatle takip etmeli.

Odun yüklü kamyon devrildi; aracın altında sıkışan sürücü kurtarıldı Odun yüklü kamyon devrildi; aracın altında sıkışan sürücü kurtarıldı

KPSS Alan Bilgisi ve ÖABT Sınav Tarihleri

KPSS Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav tarihleri de açıklandı. Kamuda memur olarak görev almak isteyenler için bu sınavlar büyük önem taşıyor. Genel Yetenek-Genel Kültür, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavlarına katılacak adaylar, sınav tarihlerini ve başvuru detaylarını araştırmaya devam ediyor.

KPSS Başvuru Tarihleri

KPSS başvuru tarihleri, ÖSYM'nin yayımladığı takvime göre belirlendi. Adaylar, belirtilen tarihlerde başvurularını ÖSYM AİS ekranı üzerinden gerçekleştirebilirler.

Kaynak: Haber Merkezi