Korkusuz Korkak; başrollerinde Kemal Sunal, Turgut Özatay, Ayşin Atav gibi isimlerin yer aldığı 1979 yapımı bir Türk filmidir. Ayrıca Nejat Gürçen, Zafer Önen, Hikmet Taşdemir, Rıza Pekkutsal, Belkıs Dilligil gibi isimlerde oynamaktadır. İstanbul'da çekilen filmin yönetmeni ise Natuk Baytan'dır.

KORKUSUZ KORKAK'IN KONUSU

Film, geçim sıkıntısı çeken ve kirasını dahi ödeyemeyen Mülayim Sert'in başından geçenleri anlatmaktadır. İş yerinde patronu ve müdürü ile sorunlar yaşayan Mülayim Sert, bunun üzerine bir de altı aylık ömrü kaldığı öğrenir. Aynı zamanda piyango bileti alan Mülayim Sert, ölümü daha fazla bekleyemez ve kendisini öldürtmek için kiralık katil tutar.

Hastanede yapılan bir yanlış sonucu Mülayim Sert ile Mülayim Ters'in raporları karışmıştır ve sağlam olan Mülayim Sert'e öleceği bildirilmiştir. Gerçek kısa sürede ortaya çıksa da kendisini öldürtmek için gerek mafyayla gerekse peşindeki kiralık katil ile kovalamaca yaşayan Mülayim Sert, filmin sonunda ilginç bir şekilde düşmanlarından kurtulur.

KORKUSUZ KORKAK'TA HANGİ KARAKTERLER VAR?

Antik Mısır’a ait koku formülü bugüne taşınıyor Antik Mısır’a ait koku formülü bugüne taşınıyor

Bombacı Mülayim, Ayı Abbas, Gaddar Kerim, Sansar Selim, Gerzek Hamdi ve Amorti Kazım gibi kült olmuş karakterlerin yer aldığı Korkusuz Korkak filmi, Türkiye'nin en bilindik komedi filmlerinden bir tanesidir.