ABD'nin Teksas eyaletinin Güney Padre Adası'nda 4 Temmuz Bağımsızlık Günü tatilinde korkunç bir köpek balığı saldırısı meydana geldi. Saldırıda 4 kişi yaralanırken, 46 yaşındaki bir kadının bacağının bir bölümü koptu.

Saldırı Öğle Saatlerinde Gerçekleşti

Kalabalık halk plajında öğle saatlerinde yaşanan olayda, yaklaşık 2 metre boyunda olduğu tahmin edilen bir köpek balığı, denizdeki 4 kişiye saldırdı. Saldırı, çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla kaydedildi. Görüntülerde denizden yaralı olarak çıkarılan bir kadının bacağının bir bölümünün kopmuş olduğu görüldü.

Yaralılar Hastaneye Sevk Edildi

Olay yerine gelen sahil güvenlik birimleri, helikopter ve botlarla denizdeki vatandaşları tahliye etti. Yaralılar ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralanan 46 yaşındaki kadın ve 21 yaşındaki bir erkek, bölge hastanelerine sevk edildi. Yetkililer, iki kişinin hayati tehlikesinin olmadığını açıkladı.

Son Saldırı 5 Yıl Önce Gerçekleşmişti

Texas Parklar ve Yaban Hayatı Dairesi'nden yapılan açıklamada, saldırıda 2'si ağır 4 kişinin yaralandığı doğrulandı. Köpek balığının ise sahil güvenlik ekipleri tarafından açık sulara kadar takip edildiği bildirildi.

Bella Hadid'i ayakkabı reklamından çıkaran Adidas, boykot çağrılarıyla karşı karşıya Bella Hadid'i ayakkabı reklamından çıkaran Adidas, boykot çağrılarıyla karşı karşıya

Güney Padre Valisi Patrick McNulty, saldırının gerçekleştiği bölgede nadiren köpek balığı görüldüğünü ve son köpek balığı saldırısının 5 yıl önce gerçekleştiğini söyledi.

Köpek Balığı Saldırılarına Dikkat Edilmeli

Bu olay, köpek balığı saldırılarının her zaman bir tehlike olduğunu ve denizde yüzerken dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha gösteriyor. Yetkililer, yüzme yasaklı bölgelerde yüzmekten kaçınma ve köpek balığı görülmesi halinde derhal sudan çıkma konusunda uyarılarda bulunuyor.

Editör: Kazim Bozkurt