Kalp Hastalıklarından Korunmak İçin 7 Altın Kural! Kalp Hastalıklarından Korunmak İçin 7 Altın Kural!

Bakan Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Eris varyantının ortaya çıkışını "endişe konusu sayılamayacak bir gelişme" olarak nitelendirdi. Ayrıca, bu varyantın hastalık etme gücünün (virülansının) düşük olduğunu belirtti.

Tedbirler Devam Edecek

Türkiye'de görülen Eris varyantıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı, mevcut tedbirlerin ve günlük yaşamın devam edeceğini vurguladı. Aynı ilde yaşayan kişilerde tespit edilen bu varyant, diğer ülkelerde de yaygın olarak görülmekte, bu nedenle dikkatle izlenmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün İzlemesi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Eris varyantını izlenmesi gereken bir varyant olarak tanımlamıştı. Bu varyantın özelliklerine bağlı olarak küresel düzeyde yayılma potansiyeline sahip olduğu ve vakalarda artışa neden olabileceği belirtilmişti.

Önlemler ve Uyarılar

Sağlık Bakanı, Eris varyantının tespit edilmesiyle birlikte vatandaşlara özellikle büyüklerin ve kronik hastaların korunması konusunda uyarılarda bulundu. Covid-19'a karşı alınması gereken temel önlemlerin devam ettiğini vurguladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ