Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve çalışanları ile atık üretimini en aza indirmek, israfı önlemek, doğal kaynakları korumak ve geri dönüşümü teşvik etmek amacıyla birçok sürdürülebilir uygulamayı hayata geçirdi.

Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "Sıfır Atık Projesi Alanında İyi Uygulama Yapan Okul" kategorisinde il birincisi olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından "ÇEVRE BERATI" ile ödüllendirildi.

EÜ 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri' doğrultusunda dünyada ilk 500’e girdi EÜ 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri' doğrultusunda dünyada ilk 500’e girdi

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Meral Şahin Günkut ve öğretmenlerine 5 Haziran Dünya Çevreyi Koruma Günü'nde Çevre Beratı takdiminde bulunurken okulun çevre bilinci konusundaki çalışmalarını büyük bir takdirle karşıladığını belirterek, "Bu tür başarılar; sadece okulumuzun değil, ilimizin de gurur kaynağıdır. Gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına atılan her adım çok kıymetlidir. Bu bağlamda idarecilerimizi, öğretmenlerimizi,  öğrencilerimizi ve velilerimizi gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Meral Şahin Günkut, çevre beratını alırken başarının ekip çalışması sonucu olduğunu söyledi. Berat takdimi, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Kaynak: İGFA