Utku ÇELİK-KGC, depremde ekipmanları zarar gören Hataylı gazetecilere ekipman desteği sağladı.

KGC’den Ekipman Desteği

KGC yönetimi, ilk olarak İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni (İGC) ziyaret etti. İGC Başkanı Diyap Atar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen KGC Başkanı Sefa Özdemir, “Hatay’da onlarca meslektaşlarımızın ekipmanı maalesef enkaz altında kaldı. Biz de Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak ekipman desteği sağlamaya karar verdik. Umarız bu zor zamanlarda mesleklerini yapmaya katkı sunarız” dedi.

Amasya’da polisinden şaşırtan hareket! Amasya’da polisinden şaşırtan hareket!

İGC Başkanı Diyap Atar da duyarlılıklarından ötürü KGC’ye teşekkür etti. İGC yönetim kurulu üyeleri de KON TV aracılığıyla yaşadıkları zor süreci anlatarak, İskenderun’a, Hatay’a katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiler.

Başkan Tosyalı’dan Tebrik

KGC yönetimi, daha sonra İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ziyaret etti. Başkan Tosyalı, “Ülkece çok zor bir sınavdan geçtik. Ancak bu sınavı ülkece kenetlenerek aştık. Deprem bölgesi Hatay’a gelerek çalışmalara katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşları canı gönülden tebrik ediyorum. Milletimizin yüzyıllardır sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun en güzel örneğini gösterdiler, yanımızda durdular” dedi.

Başkan Tosyalı sohbetin ardından, KON TV’ye İskenderun’da deprem sonrasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konyalı Gazetecilerle bir süre sohbet eden Başkan Fatih Tosyalı, KGC Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulu üyelerine nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

Antakya’da Gazetecilerle Buluşma

KGC yönetimi, daha sonra Antakya’ya geçerek, gazetecilerle bir araya geldi. Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan KGC yönetimi, depremden etkilenen meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. AGC Başkanı Ahmet Yetişen de KGC’nin desteğinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti.

Konyalı Gazeteciler, Antakya’da da depremde zarar gören gazetecilere ekipman desteği sağladı. Ayrıca, Antakya Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Çelik’i de ziyaret ederek, deprem sonrasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Kaynak: HABER MERKEZİ