9 EYLÜL- TOKİ, belirli dönemlerde çeşitli bölgelerde bulunan arsalarını satışa sunmaktadır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Konya dahil olmak üzere 50 ilde yer alan toplam 575 arsayı açık artırma ile satışa çıkardı. Bu arsaların 44'ü Konya'da bulunmaktadır.

İstanbul'u sağanak vurdu! Peşpeşe uyarılar geliyor İstanbul'u sağanak vurdu! Peşpeşe uyarılar geliyor

KONYA'DA ARSA SATIŞI ÖDEME OLANAKLARI

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, konutlar, ticaret alanları, sanayi bölgeleri, turizm tesisleri, akaryakıt istasyonları, depolama alanları, sosyal-kültürel tesisler, kreşler ve plansız nitelikteki arsalar yüzde 25 peşinatla ve KDV'den muaf olarak 48 aylık bir vade ile satışa sunulmaktadır.

Konya'da ucuz arsa almak isteyenler dikkat! Bakanlık arsaları satışa çıkardı!

KONYA ARSA BEDELİ NE KADARDIR?

Toplam 13 milyon 884 bin 920 metrekarelik bu arsaların muhammen bedeli 6 milyar 118 milyon 378 bin 622 Türk Lirasıdır. Bu arsalar; Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak illerinde bulunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ