Geçen hafta başta Larisa, Volos, Pilio, Trikala ve Kardiça olmak üzere Tesalya bölgesinde onlarca yerleşim birimini sular altında bırakan sel, şehir şebeke suyu ve kanalizasyon ağında da ciddi hasara neden oldu.

Yunan Devlet Televizyonu ERT'ye konuşan Atina Üniversitesi Epidemiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Gikas Mayorkinis, bölgedeki halkın çamurlu sularla teması nedeniyle mide ve bağırsak iltihabı, hepatit, leptospiroz gibi hastalıkların tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

AB'den doğal afetler nedeniyle Yunanistan'a 2 milyar 250 milyon avroya kadar destek AB'den doğal afetler nedeniyle Yunanistan'a 2 milyar 250 milyon avroya kadar destek

Mayorkinis, bölge halkına ölü hayvanların hastalık taşıyabileceği uyarısında bulunarak, bu hayvanlara temas edilmemesini istedi.

Sel nedeniyle sivrisinek sayısında da ani artış görülebileceğine dikkati çeken Mayorkinis, Batı Nil Virüsü vakalarında da artış olabileceğini kaydetti.

Tesalya bölgesinde sel nedeniyle 45 binden fazla besi hayvanı telef oldu.

Yapay zeka en güzel ve lezzetli çorbaları seçti. İşte Yapay zeka çorba listesi Yapay zeka en güzel ve lezzetli çorbaları seçti. İşte Yapay zeka çorba listesi

Bölgede geçen hafta yaşanan sel felaketinde 14 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA