Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı İsmail Köksal Engür, 77 yaşında hayatını kaybetti. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde vefat eden sanatçı için bugün öğle vakti Üsküdar Şakirin Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Engür'ün ailesi, sanat ve müzik camiasından çok sayıda dostu cenaze törenine katıldı.

Camdaki Kız Gülcihan kimdir? Devrim Yakut kim, kaç yaşında oynadığı diziler? Devrim Yakut'un eşi kim? Camdaki Kız Gülcihan kimdir? Devrim Yakut kim, kaç yaşında oynadığı diziler? Devrim Yakut'un eşi kim?

Törende konuşan oyuncu Ayten Uncuoğlu, "Ortaokul ikinci sınıftan itibaren arkadaşımdı. Radyo, televizyon, sinema ve tiyatroda hiç ayrılmadık, hep beraberdik" dedi. Engür'ün Leyla ile Mecnun adlı dizide rol arkadaşı olan Cengiz Bozkurt ise "Türkiye çok önemli bir oyuncusunu ve sanatçısını kaybetti. Onunla çalışmak gerçekten büyük ayrıcalıktı. Hem disipliniyle hem sahnelerdeki konsantrasyonuyla bize örnek olan bir insandı, meslek büyüğümüzdü. Hepimize çok şey öğretti" ifadelerini kullandı.

Aynı dizide yer alan oyuncu Ali Atay da Engür'den çok şey öğrendiğini dile getirerek, "Taş gibi bir adamı kaybettik. Söyleyecek başka bir şey yok gerçekten. Hepimizin başı sağ olsun. Set içinde hepimize ağabeylik yapmıştır. Başımız sıkıştığında hep bir şekilde ona gidip akıl danışmışızdır. Köksal abinin benim dönemimdeki arkadaşlarıma çok büyük desteği olmuştur. Yani bir işte, bir yerde Köksal abi varsa orada güvende hissederdik kendimizi" diye konuştu.

İsmail Köksal Engür, Türkiye'de birçok sinema, dizi ve tiyatro projesinde rol almıştı. Seslendirme sanatçısı olarak da pek çok yapımda görev yapmıştı. Sanatçının vefatı, Türk sinema ve tiyatro camiasında büyük üzüntü yarattı.