Uzun bir süre boyunca reytinglerde zirvede yer alan Kızılcık Şerbeti dizisi, son zamanlarda tahtını kaybetti. Yeni reyting rekortmeni Bahar dizisi oldu. Bahar dizisi, izleyicilerin ilgisini çekerek reytinglerde zirveye yerleşti.

Uzmanlar uyarıyor... O sebzeyi 5 dakikadan fazla pişirmeyin! Uzmanlar uyarıyor... O sebzeyi 5 dakikadan fazla pişirmeyin!

Reyting Dengeleri Değişti

Kızılcık Şerbeti dizisinin uzun süredir reytinglerde birinci olmasıyla izleyiciler tarafından sevilmiş olsa da, Bahar dizisinin çıkışıyla birlikte reytinglerdeki dengeler değişmiş görünüyor. Bahar dizisinin başarısı, dikkat çekici hikayesi ve güçlü oyunculuk performanslarıyla izleyicilerden tam not alarak zirveye yerleşti.

İki Dizinin Kanalı da Aynı

Televizyongazetesi.com’un derlediği habere göre; Türk dizileri arasındaki reyting rekabeti tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle de geçen sezondan bu yana çok geniş bir izleyici kitlesini etkileyen Kızılcık Şerbeti dizisi, tüm yapımlar arasında reyting rekabetinde geriye doğru düşmeye başladı.

Reyting Kayıpları

Özellikle 56. bölümde hem tüm kişiler hem de ABC1 gruplarında yaşanan reyting kayıpları hikaye noktasında izleyicilerin rahatsızlanmaya başladığının bir göstergesi de olabilir. Bu durum gelecek hafta elde edilecek oranlar ile daha güçlü şekilde kendisini gösterebilir.

Cuma Akşamlarının Bir Numarası

Cuma akşamlarının bir numarası olan dizi, hem tüm kişiler hem AB hem de ABC1 gruplarında gün birincisi ve bu durumun değişmesi pek de mümkün görünmüyor. Ancak tüm hafta yayınlanan diziler ele alındığı zaman Kızılcık Şerbeti dizisini geçen ve daha güçlü reytingler alabilen yapımlar da bulunuyor.

Bahar Dizisi Tüm İzleyici Gruplarında Çift Haneli Oranlar Elde Ediyor

Bahar dizisi tüm izleyici gruplarında çift haneli oranlar elde ederek sezonun en başarılı yapımı olarak öne çıkıyor. Bahar dizisi o kadar güçlü reytingler elde ediyor ki, gelinen noktada Kızılcık Şerbeti dizisi için bile rekabet artık pek mümkün görünmüyor. Bahar dizisi reyting kaybetmez ise Kızılcık Şerbeti’nin haftalık tablolarda ilk sırada yer alması da pek mümkün gözükmüyor.

Kızılcık Şerbeti Dizisi İkincilik Yarışı Yapıyor

Kızılcık Şerbeti dizisi ise; İnci Taneleri, Kızıl Goncalar ve Gönül Dağı isimli diziler ile tüm kategorilerde ikincilik yarışı yapıyor. Bu yarışta Kızılcık Şerbeti dizisinin küçük reyting kayıplarının bile rakiplerinin gerisinde kalmasına neden olabileceği tablolarda gözüküyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ