Sözcü yazarı Nedim Türkmen, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in basına kapalı bir toplantıda konut kiralarındaki yüzde 25 zam zorunluluğunun kaldırılacağına dair önemli iddialarda bulundu. Şimşek, üç gün önce iş ve finans dünyası temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıda bu açıklamayı yapmış.

Toplantıdan Yansıyanlar

Türkmen'in "Basına Kapalı Toplantıdan Yansıyanlar" başlıklı yazısında, Şimşek'in toplantıda verdiği önemli bilgileri paylaşıyor. Bakan, Cumhurbaşkanı'nın ekonomik programına tam destek olduğunu belirtirken, gelecek dönemde konut kiralarındaki yüzde 25'lik artış zorunluluğunun ortadan kalkacağını vurguladı.

Avrupa Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başından bu yana LNG kapasitesini 53,5 milyar metreküp artırdı Avrupa Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başından bu yana LNG kapasitesini 53,5 milyar metreküp artırdı

İhtiyaç Duymayacağımız Bir Düzenleme

Bakan Şimşek, toplantıda yaptığı açıklamalarda, Cumhurbaşkanı'nın programına tam destek verdiğini ve bu ekonomik programın seçim sonrasında da devam edeceğini ifade etti. Konut kiralamalarında uygulanan yüzde 25'lik kira artış oranının ise önümüzdeki dönemde ihtiyaç duyulmayacak bir düzenleme olduğu öne sürüldü.

Vergi Uygulamalarında Değişiklik

Bakan Şimşek'in toplantıda dile getirdiği bir diğer önemli konu ise vergi uygulamalarında yapılacak değişiklikler oldu. Bir kişinin birinci evine ve ikinci evine farklı vergi oranları uygulanacağını, ayrıca evin değerine göre değişen vergi düzenlemeleri planlandığı iddia edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ