Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı yeni tarifeye göre, kimlik yenileme ücretleri belirlendi. Doğum, değiştirme ve kayıp nedenleriyle düzenlenen kimliklerde ücretler şu şekilde güncellendi: Doğum nedeniyle düzenlenen kimlikler 130 lira, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlikler 130 lira ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlikler ise 260 lira olarak belirlendi.

Bakan Şimşek: Güçlü şekilde desteklediğimiz yatırım ve ihracatla daha nitelikli büyümeye doğru yol alıyoruz Bakan Şimşek: Güçlü şekilde desteklediğimiz yatırım ve ihracatla daha nitelikli büyümeye doğru yol alıyoruz

EHLİYET, PASAPORT ÜCRETLERİ DE DEĞİŞTİ!

Yenilenen tarifeye göre, pasaport ücretleri de dâhil olmak üzere çeşitli belgelerin ücretleri de artış gösterdi. Noter kağıtları 87 lira, beyanname 87 lira, protesto, vekaletname, resen senet 174 lira, pasaport 790 lira, ikamet izni 565 lira, aile cüzdanları 705 lira, sürücü belgeleri 990 lira, sürücü çalışma belgeleri 990 lira, motorlu araç tescil belgesi 885 lira, iş makinesi tescil belgesi 740 lira, banka çekleri 55 lira, mavi kart 130 lira, yabancı çalışma belgesi 565 lira ve çalışma izni muafiyet belgesi 565 lira olarak güncellendi.

NÜFUS CÜZDANI YENİLEMEK İÇİN SON TARİH NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre, "Nüfus cüzdanları; kimlik kartı başvurusu yapılıncaya kadar geçerli olup, nüfus cüzdanlarının kimlik kartı ile değiştirilmesi ile ilgili belirlenmiş bir son tarih bulunmamaktadır."

Kaynak: HABER MERKEZİ