ATV ekranlarında yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışması, sosyal medyada gündem oldu. Yarışmacılar, çeşitli alanlardan sorulan sorulara doğru yanıtlar vererek büyük ödüller kazanmaya çalıştılar. Yarışmanın dikkat çeken sorularından biri de, Rus edebiyatının önemli isimlerinden Mihail Bulgakov ile ilgiliydi.

 50 bin liralık soru

Yarışmacı Mehmet Ali Özdemir, 50 bin liralık soru karşısında ter döktü. Soru şöyleydi:

“Usta ile Margarita” adlı romanın yazarı Mihail Bulgakov, hangi mesleği yapmıştır?

A) Avukat B) Doktor C) Mühendis D) Öğretmen

Doğru cevap: B) Doktor

Yarışmacı, soruyu cevaplamak için yarı yarıya joker hakkını kullandı. Kalan iki seçenek arasında doktor olan B şıkkını işaret etti. Bu sayede doğru cevabı vererek 50 bin liralık ödülü kazandı.

Apaşlar'dan Yalçınkaya Tümay Son Yolculuğuna Uğurlandı Apaşlar'dan Yalçınkaya Tümay Son Yolculuğuna Uğurlandı

Mihail Bulgakov kimdir?

Mihail Bulgakov, 15 Mayıs 1891’de Kiev’de doğdu. Babası bir ilahiyat profesörüydü. 1916’da Kiev Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre doktorluk yaptıktan sonra, edebiyata yönelerek roman ve oyun yazarı oldu. Sovyet rejimi tarafından sansürlenmesine rağmen, eserleriyle Rus edebiyatına büyük katkılar sağladı. En ünlü romanı Usta ile Margarita, yazarın ölümünden sonra yayımlandı. Bulgakov, 10 Mart 1940’ta Moskova’da böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Kaynak: haber merkezi