Antalya Aksu'da mahkemeden satılık 4.008 m² arsa Antalya Aksu'da mahkemeden satılık 4.008 m² arsa

TAŞINMAZIN GAZETE İLANI

Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2019/255 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Kıymet takdirine itiraz davasında hükme esasa alınan bilirkişi raporu satışa da esas alınmakla Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İl, Merkez İlçe, MEHMET RIFAT KAZANCIOĞLU Mahalle, 2208 Ada, 7 Parsel, 1. Kat, 6 No.lu Bağımsız Bölüm taşınmazın Belediye sınırları ve 1/1000 imar planı içinde olup, yapı nizamı ayrık nizam 5 katlı ticaret + konut yapı adasında olduğu tespit edilmiştir. Değerleme konusu taşınmaz şehrin son yıllarda imara açılan, halk arasında yeni beş evler olarak bilinen muhitindedir. Genel olarak orta ve üst düzey gelir grubuna mensup aileler tarafından ikamet amaçlı tercih edilen bölgededir. Etrafında çarpık yapılaşma ve gecekondu yoktur. İmarlı şekilde 4/5 kat betonarme binalar şeklinde yapılaşmaktadır. Çevresindeki yapılaşma oranı %70 civarındadır. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Ulaşım sıkıntısı yoktur. Kilis adliyesine 800 metre, Gaziantep-Kilis yoluna 130metre. Fıstıklı parka 100 metre, şehir merkezine ise 2200 metre mesafede olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz tapu kayıtlarında her ne kadar arsa vasfında görünse de, taşınmaz üzerinde bodrum, zemin, 4 adet normal kat ve çatı katından oluşan, 7 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz 6 nolu bağımsız bölüm olup, 1. katta olup, mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaz 3 oda+1 salon+ mutfak+ banyo+ antre+ wc+ lavabo +kiler+ balkondan oluşmaktadır. Duvarları ince sıva üzeri boyalıdır. Islak zeminler seramik, oda tabanları laminant parke, pencereleri çift cam pvc, iç kapıları ahşap, mutfak tezgahı ve dolapları yapılıdır. Oda tavanlarına kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Taşınmaz doğu-kuzey ve güney cephelidir. Net alanı 134,00m2. Brüt alanı ise 150,00m2 dir. Asansörlüdür ve doğalgaz bireysel kombi ile ısınmaktadır. Yapı yaklaşık 10 yıllık olup yıpranma payı %10 alınacaktır.
Adresi : Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mah., 2208 Ada, 7 Parsel, 1. Kat, 6 No.lu Bağımsız Bölüm Merkez / KİLİS
Yüzölçümü : 964,92 m2
Arsa Payı : 134/2091
İmar Durumu :Var , İnşaat tarzı Belediye sınırları ve 1/1000 imar planı içinde olup, yapı nizamı ayrık nizam 5 katlı ticaret + konut yapı adasında olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 813.000,00 TL KDV Oranı : %1

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ