Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) yapacağı ziyaret ertelendi. HDP tarafından yapılan açıklamada, ziyaretin 18 Mart Cumartesi günü HDP Genel Merkezi'nde gerçekleşmesi planlanmasına rağmen, Kılıçdaroğlu'nun yoğun programı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.
 

Ne olmuştu?

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye yapacağı ziyaretin tarihini duyurdu. Kılıçdaroğlu, 18 Mart Cumartesi günü saat 13.00'te HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ın yanına gidecek. Görüşme, HDP Genel Merkezi'nde yapılacaktı.

Cemal Yağcı CHP'den aday adayı! Cemal Yağcı CHP'den aday adayı!

Bu ziyaret öncesi, Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklanması ardından HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hayırlı olsun, kendisini görüşmeye bekliyoruz" açıklamasında bulunmuştu. Ancak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'nin HDP ile görüşebileceğini ancak onların taleplerini masaya getiremeyeceğini ifade etmişti.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin "Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hayırlı olsun diyorum. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığı aday çıkarma politikamızı gelişmelere göre bir kez daha değerlendireceğiz" açıklamasında bulunmuştu.