CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Batıkent Rekreasyon Alanı ve 10 parkın açılış ve temel atma törenine katıldı. Programa, Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP genel başkan yardımcıları ve Ankara milletvekilleri de katıldı.

Kılıçdaroğlu, CHP'li büyükşehir belediye başkanlarının şehirlerde yaptığı hizmetleri Türkiye genelinde hayata geçireceklerini belirterek, "Bunu yaptığımız zaman Türkiye küllerinden yeniden doğacak. Yeniden güçlü bir Türkiye inşa edeceğiz. Birilerinden para dilenmeden, birilerine el avuç açmadan bunları yapacağız" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının harcadığı paranın milletin parası olduğunu belirtti ve "Yaptığınız her harcamanın hesabını millete vereceksiniz. Hesap vermek kadar değerli bir görev yoktur" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin yeni ve güzel bir sayfa açması gerektiğini belirtti. 6 liderin bir arada olmanın temel hedefinin bu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Hepimiz demokrasiyi istiyoruz. Hepimiz bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz, beraber yaşamak istiyoruz, birlikte yaşamak istiyoruz. Niye kavga ediyoruz, hangi gerekçeyle kavga ediyoruz? Beraber olmak varken, kucaklaşmak varken, niye ayrılıklar, niye kavgalar? Helalleşmeyi onun için söyledim. Helalleşmenin zamanı geldi ve geçiyor bile. Artık eskileri bir tarafa bırakalım, ufkumuzda bakalım, büyümeye bakalım" diye konuştu.

Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı göndermesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Batıkent Rekreasyon Alanı'nın açılışının bu yıl içerisinde gerçekleştirileceğini açıkladı. Yavaş, açılışın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilmesini arzu ettiğini ifade etti.