Kılıçdaroğlu’na soru soran kişinin adının Ozan Şimdi olduğu ve İBB çalışanı olmadığı belirlendi. Şimdi’nin özel bir şirket elemanı olduğu ve şirketin ihaleyi alamadığı için işinin sona erdiği öğrenildi. Şimdi’nin abisinin İBB iletişim ofisinde, amcasının oğlunun da zabıta personeli olarak çalıştığı bildirildi.

Oğuzhan Uğur’un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon’da Ozan isimli bir katılımca Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerden önceki konuşmasını dinletti. O konuşmada Kılıçdaroğlu şunları demişti: “Hiçbir işçinin kılına dokunmayacağız. Çalıştığı sürece, evine helal ekmek götürdüğü sürece her işçi çalışacak. Siyasi görüşü ne olursa olsun, her işçi çalılacak. Onun güvencesini de veriyorum. Yarın kazandığımızda CHP’li belediye başkanı işine son veriyorum dediyse o işçi kardeşime söylüyorum, geleceksin beni bulacaksın, ben seni işe yeniden yerleştireceğim.”

Bu konuşmayı dinlettikten sonra katılımcı, “Ben geldim, burdayım” deyip İBB’deki işinden atıldığını ve Kılıçdaroğlu’nun sözünü tutmadığını söyledi.

Kulisler bu iddia ile çalkalanıyor: Soylu yeni kabinede yok! Kulisler bu iddia ile çalkalanıyor: Soylu yeni kabinede yok!

İBB’den açıklama geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu soruyu soran kişi İBB çalışanı değildir. Özel bir şirket elemanıdır. Şirketi ihaleyi alamadığı için işi sona ermiştir. Abisi iletişim ofisimizde çalışmakta, amcasının oğlu da zabıta personelimizdir. 4 yıldır onlarla birlikte uyumla çalışıyoruz. Bizde tek kriter; Liyakattir” dedi.