CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştiriler yöneltti. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, sonunda konuştu. 'Yeter söz milletindir' diyor. Eyvallah, eyvallah. Sanki 20 yıldır yoktu da şimdi diyor. Kazanmak için her şeyi yapıyor" dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca, AKP Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayakkabısını yalamak gerektiğini savunmasına da tepki gösterdi ve "Alsın eline Erdoğan'ın ayakkabısını yalayarak gezsin" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayrak ve vatan için hayatlarını vermeye hazır olduklarını ve bunun için gözünü kırpmadan mücadele ettiklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu, siyasetçinin ahlaklı ve hizmet etmeye hazır olması gerektiğini, siyasetçinin kendi çıkarlarını ve ailesinin çıkarlarını geri plana atması gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu ayrıca Kamer Genç, Uğur Mumcu ve Orhan Erinç gibi özgür düşünceleriyle tanınan kişileri andı. Kılıçdaroğlu, özgür medya istediklerini ve havuz medyası yerine özgür medya istediklerini vurguladı.

İsveç tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsveç'te Türkiye Büyükelçiliği önünde gerçekleşen bir provokasyon olayına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, İsveç'te bir soytarıya kutsal kitabımızı elçilik önünde yakması söylendiğini ve İsveç yönetiminin bu olayı izin verdiğini belirtti. Kılıçdaroğlu, bu olayın iğrenç olduğunu ve her inanca ve kimliğe saygı duyduklarını ifade etti.

“YSK’YA GÜVENMEDİĞİMİ MISIR’DAKİ SAĞIR SULTAN DUYDU”

YSK ile ilgili söylediğim bir şey tartışılıyor. YSK’ya güvenmediğimi Mısır’daki sağır sultan duydu. YSK’nın hangi olaylarda nasıl karar vereceğini hepimiz biliyoruz. Sanki biz başvuracağız, YSK hukuka, anayasaya uygun karar verecek. Allah aşkına, akıl var mantık var. İradesini saraya ipotek eden adama hakim mi denir? Hala bunu öğrenmediniz mi? Eğer YSK’ya güvenseydik özel olarak bir sandık güvenliği için çalışmazdık. Biz her sandığın güvenliğini almak zorundayız. Neden? Güvenmiyoruz yargıya, YSK’ya.

Ayakkabı yalayan milletvekili

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bozulmanın bürokraside başladığını ve yargıda devam ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu ayrıca, hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine göre karar veren yargıçların hala var olduğunu ve bürokraside düzgün, ahlaklı iş yapanların olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, TBMM'de de ciddi bir bozulmanın olduğunu ve ayakkabı yalayıcılığına soyunan milletvekillerinin görüldüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu, Ahlak bozulursa Türkiye bu noktaya gelir diyerek, demokrasi ile taçlandırılacağını ifade etti.