Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski Genel Başkanı, Ankara'daki çalışma ofisinde gazeteci Vedat Yenerer'e önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen "En az 50 milletvekilinin parti içinde size sadık olduğu iddiası doğru mu?" sorusuna, "Evet, doğru" yanıtını verdi. Ayrıca, Cumhurbaşkanı adaylığı sürecine dair detaylar da paylaştı.

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adaylığı Süreci

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili olarak, İyi Parti'nin eski Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisine sürekli olarak bu göreve talip olmasını istediğini belirtti. "İlk teklif de Meral Hanım'dan geldi" diyen Kılıçdaroğlu, bu sürecin detaylarını şu şekilde aktardı: "Karar gazetesi yazarı Elif Çakır bana geldi ve Akşener’in elçisi olarak, Akşener’in benim cumhurbaşkanı adayı olmamı istediğini ve kabul ederse destekleyeceği mesajını iletti. Süreç öyle başladı. Son güne kadar da Altılı Masa’daki tüm liderler de şahittir ki ‘hep adayımız siz olun’ demiştir."

Yeni Parti Kurma İddiaları

Kemal Kılıçdaroğlu'na yöneltilen "Yeni parti kuracak mısınız?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, siyaseti bırakmadığını ve CHP'den ayrılmayı hiç düşünmediğini belirterek şu yanıtı verdi: "Siyaseti bırakmadım. Tam da ortasındayım (elleriyle çalışma ofisini göstererek). Yeni bir parti kurmayı hiç düşünmedim. Partim belli CHP."

İYİ Parti'nin kurucularından flaş istifa! İYİ Parti'nin kurucularından flaş istifa!

Ekrem İmamoğlu İle İlgili İddialar

Ekrem İmamoğlu ile birlikte yürümek için görüştüğü yönünde çıkan iddialar hakkında konuşan Kılıçdaroğlu “Hayır, iddiaların hiçbiri doğru değil. En son Kurban Bayramı’nda arayıp bayramımı kutladı. Ondan sonra bir daha hiç görüşmedik" açıklamasını yaptı.

Editör: Utku Çelik