Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye yapacağı ziyaretin tarihini duyurdu. Kılıçdaroğlu, 18 Mart Cumartesi günü saat 13.00'te HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ın yanına gidecek. Görüşme, HDP Genel Merkezi'nde yapılacak.

Bu ziyaret öncesi, Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklanması ardından HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hayırlı olsun, kendisini görüşmeye bekliyoruz" açıklamasında bulunmuştu. Ancak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'nin HDP ile görüşebileceğini ancak onların taleplerini masaya getiremeyeceğini ifade etmişti.

Tayyibe Merve Çakar kimdir? Kaç yaşında, nereli? Hangi partlidir? Tayyibe Merve Çakar kimdir? Kaç yaşında, nereli? Hangi partlidir?

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin "Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hayırlı olsun diyorum. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığı aday çıkarma politikamızı gelişmelere göre bir kez daha değerlendireceğiz" açıklamasında bulunmuştu.