CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır'ı ziyaret etti. Toplantıya CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Ali Öztunç ile Milli Yol Partisi Genel Sekreteri Haşim Yaşar ile Genel Başkan Yardımcıları Ali Saraçoğlu ve Mukaddes Demirci katıldı. Görüşmede, Türkiye'nin mevcut sorunları ele alındı. Kılıçdaroğlu, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yol arkadaşları ile bir araya gelmenin son derece değerli olduğunu belirterek, uygun ortamlar olduğunda tekrar bir araya gelmeyi planladıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularına HDP'nin ziyaretinin ertelenmesine ilişkin soruya cevap vermezken, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat'ın istifa etmelerine ilişkin soruya, "Yaklaşık 50 bin insan hayatını kaybetti. Ne diye istifa ediyorlar; yeniden siyasete girmek için..." şeklinde yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. HDP'nin ziyaretinin ertelenmesine ilişkin soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Onu bana sormayacaksınız arkadaşlar. Onu ev sahibine soracaksınız" yanıtını verdi.
 

MYP lideri Remzi Çayır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyareti için teşekkür ederek adaylık yolculuğunda başarılar dilediğini söyledi. Çayır, yaptığı açıklamada şunları belirtti:

"14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimlere gitmeden önce Sayın Genel Başkan'ın bize yaptığı ziyareti önemsiyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz. Kendisiyle birlikte Türkiye'deki bütün faili meçhul cinayetlerin, Muhsin Yazıcıoğlu suikasti dahil olmak üzere, aydınlatılması gerektiğini ilettik ve duyarlılık gösterdi. Kimliği ne olursa olsun, bu ülkede işlenen tüm faili meçhul cinayetlerin açığa kavuşturulması gerektiğine inanıyoruz. Bunlar arasında Sinan Ateş cinayeti de yer alıyor.

Cemal Yağcı CHP'den aday adayı! Cemal Yağcı CHP'den aday adayı!

Ayrıca, adaletin liyakat ve üretimin olduğu, insan farklılıklarının zenginlik olarak görüldüğü, kavga sebebi sayılmayan, insan hak ve özgürlüklerinin genişlemesinin zenginliğimiz bir kapısı olduğu bir Türkiye istiyoruz. Bu yönde değişimlerin ve gelişmelerin önemini vurguladık.

Tabii ki, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü, devletin tekliği ve vatanın birliği çok önemli konulardır. Bu konularda herhangi bir sıkıntı görmedik. Kendisine teşekkür eder, başarılar dilerim."