İzmirli yazılımcı 29 yaşındaki Ebru Demir, beş gündür kayıp kuşu Kömür'ü arıyor. Bir yakını muhabbet kuşuna bakamayacağını söyleyince 1.5 aylıkken kuşu sahiplenen Ebru Demir'in Kömür adını verdiği muhabbet kuşu 5 gündür kayıp.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 15.26.30Kömür'ü hava alması için evlerinin yakınında bulunan İzmir Kültürpark'a çıkaran Ebru Demir'in kuşu, kafesin kapısının açılmasıyla birden uçtu. Günlerdir Kültürpark'ta kuşunu arayan Ebru Demir, onu bulacağına inanıyor.

KÜLTÜRPARK'I İLANLARLA DONATTILAR

Günlerdir Kömür'ü bulamayınca çareyi başına ödül koymakta bulan Ebru Demir, Kültürpark'daki ağaçlara ilanlar yapıştırdı. Kayıp kuş Kömür'ü bulana 5 bin TL. ödül verilecek. 

KÖMÜR'ÜN 3. KAÇIŞI

Daha önce de iki kez kafesinden kaçan Kömür, bir defasında sosyal medya aracılığıyla bulundu, ikincisinde ise uçmaktan yorulunca sahibi tarafından yakalandı. Diğer iki kaçma girişimi mutlu sonla bittiği için Ebru Demir bu kez de Kömür'ü bulacağına inanıyor. Mavi-beyaz renklere sahip olan 1.5 yaşındaki dişi muhabbet kuşu konuşamıyor ama ele alışkın. 

Whatsapp Image 2024 06 05 At 16.18.15

KIZ KARDEŞLER KÖMÜR'ÜN YOLUNU GÖZLÜYOR

Kömür'e 1.5 yıldır iki kız kardeşiyle birlikte bakan Ebru Demir, kuşun artık ailenin bir parçası olduğu için çok üzgün olduklarını dile getirdi. Kömür'ü bulana 5 bin TL. ödül vercek olan kız kardeşler, gün boyu telefonun başından ayırılmıyor. İki gün sonra üniversite sınavına girecek olan kız kardeşlerden Şevval de Kömür'ün sınav gününe kadar bulunması için dua ediyor. 

İzmirli başkanın makam odasından böcek çıktı! İzmirli başkanın makam odasından böcek çıktı!

Kaynak: Haber Merkezi