İYİ Parti’de Akşener’e destek mesajı: “Liderimizin sözü pusulamızdır” İYİ Parti’de son günlerde yaşanan istifa krizi, parti içinde farklı seslerin yükselmesine neden oldu. Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in liderliği ve yönetimi sorgulanırken, bazı milletvekilleri de Akşener’e açıkça destek verdi. Bunlardan biri de İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu oldu. Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Akşener’in fotoğrafını kullanarak, “Lider Meral Akşener” etiketiyle şu ifadeleri kullandı:

Akşener’in sözü teşkilatın sözüdür

 “Bilinsin ki Genel Başkanımızın sözü teşkilatımızın sözüdür. Bize göstereceği her istikamet teşkilatımızın pusulasıdır. Bunun haricindeki hadsizce okunan hiçbir sözün bizim için hükmü yoktur!”

'Hür ve müstakil gireceğiz' demişti, topu millete attı! 'Hür ve müstakil gireceğiz' demişti, topu millete attı!

Dikbayır disipline sevk edildi

Kavuncu’nun bu paylaşımı, İYİ Parti’de yaşanan son gelişmelerin ardından geldi. Parti yönetimi, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ı, Akşener hakkında yaptığı iddia edilen açıklamalar nedeniyle kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk etti. Dikbayır’ın, Akşener’in liderliğini eleştirdiği ve partinin kurucularından olan Aytun Çıray’ın istifasını istediği öne sürüldü.

İstifalar devam ediyor

 İYİ Parti’de son bir ayda 7 milletvekili istifa etti. İstifa eden milletvekilleri arasında, parti kurucularından ve eski genel başkan yardımcılarından Koray Aydın, Aytun Çıray, Ümit Özdağ ve Durmuş Yılmaz gibi isimler de yer aldı. İstifa eden milletvekilleri, parti yönetimini eleştirerek, Akşener’in vizyonunu yetersiz bulduklarını ve parti içinde demokrasi olmadığını savundular.

Akşener’den yanıt gecikmedi

Akşener ise, istifaların ardından yaptığı açıklamalarda, parti yönetimine ve liderliğine sahip çıktı. Akşener, “Bizim partimizde liderlik tartışması yoktur. Bizim partimizde genel başkanlık tartışması yoktur. Bizim partimizde genel başkan adaylığı tartışması yoktur” dedi. Akşener, istifa eden milletvekillerine de teşekkür ederek, “Birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımızın, bu yolda bize eşlik etmeleri, bizim için bir onurdur. Onlara teşekkür ediyorum. Bundan sonra da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin geleceği ne olacak?

 İYİ Parti’de yaşanan istifa krizi, partinin geleceği ve seçmen tabanı üzerinde nasıl bir etki yaratacak, henüz bilinmiyor. Ancak bazı siyasi analistler, istifaların İYİ Parti’yi zayıflatacağını ve oy kaybına yol açacağını öngörüyor. Diğer yandan, bazıları da istifaların, parti içindeki muhalif sesleri temizleyerek, Akşener’in liderliğini güçlendireceğini ve partiyi daha sağlam bir zemine oturtacağını savunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ