Mardin 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 13 Şubat’ta görülen bir davada, namaza giden bir katip nedeniyle duruşma yarıda kaldı. Duruşmaya, izinde olan başka bir katip gelene kadar ara verildi.

Motosikletli ölümle burun buruna geldi! Emre Tutak ağır yaralandı Motosikletli ölümle burun buruna geldi! Emre Tutak ağır yaralandı

Namaz Vakti Gelen Katip, Duruşmayı Terk Etti

Normalde 13.30’da başlaması gereken duruşma, akşam 17.00 sularında başladı ve SEBGİS bağlantısı yapıldı. Ancak duruşma sırasında namaz vaktinin geldiğini belirten bir mahkeme katibi, namaz kılmak için salondan ayrılmak istedi. Mahkeme başkanı, SEBGİS bağlantısının yapıldığını belirterek, katipten namazı başka bir zamana bırakmasını talep etti. Ancak katip, bu talebi kabul etmedi ve namaz kılmak için salondan ayrıldı.

Yeni Katip Gelmek Üzere Çağrıldı

Duruşmanın planlanandan geç başlaması ve saat ilerlemesi üzerine, yeni bir katip bulunması gerekti. Bu nedenle, evinde olan başka bir katip duruşma için çağrıldı. Diğer taraftan, namaza giden katip salona gelmiş olmasına rağmen, mahkeme başkanı tarafından içeri alınmadı.

Duruşma Yeniden Başladı

Evden çağrılan katibin gelmesiyle duruşma yeniden başladı ve kaldığı yerden devam etti. Ancak yaşanan gecikme nedeniyle duruşma, planlanandan daha geç bir saat olan 19.30’da sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ