Kasım ayı burs ödemeleriyle ilgili araştırmalar hız kazanmış durumda. İlkokul 5, 6, 7, 8. sınıf ve lise 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin faydalandığı İOKBS bursu ödemeleri henüz yapılmadı. Burslar, şehirlere göre farklılık gösterebiliyor ve genellikle her ayın 25'ine kadar hesaplara aktarılıyor. PYBS bursları, e-Okul üzerinden sorgulanabiliyor. Bu yıl eylül ayında yapılan İOKBS sınavı sonucunda, burs almaya hak kazanan öğrencilerin ekim ayının başından itibaren ödemelerini alacağı belirtilmişti. Peki, Kasım ayı İOKBS yattı mı? Kasım 2023 burs parası (PYBS) ne zaman yatar?

İOKBS bursunun ödendiğini kontrol etmek için e-Okul VBS üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Burs ödemeleri genellikle Vakıfbank ve PTT aracılığıyla gerçekleştiriliyor. E-Okul'a T.C. kimlik numaranız ve öğrenci numaranızla giriş yaparak, güvenlik aşamasında doğru yanıtlar vererek ödeme bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. PTT aracılığıyla ödeme alan öğrenciler ise PTT canlı destek hattından ad, soyad, e-posta ve telefon numaralarıyla ödemelerini sorgulayabilirler.

16 Kasım 2023 tarihi itibariyle, Kasım ayı İOKBS bursu henüz yatırılmamıştır. Burs ödemeleri her ayın 25'ine kadar hesaplara aktarılmaktadır. Bu nedenle, Kasım ayı burs ödemelerinin 25 Kasım 2023 tarihine kadar hesaplara yatırılması beklenmektedir.

Ali Babacan'ın Acı Günü: Annesi Hayatını Kaybetti Ali Babacan'ın Acı Günü: Annesi Hayatını Kaybetti

İzmir'de ikamet eden öğrencilerin bursları, Vakıfbank veya PTT hesaplarına yatırılacaktır. Burs ödemelerini e-Okul üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ