Türk Kızılay’ı vekâletle kurban kesimi kampanyası, adak kurban kesimi, zekât, sevgi bohçası, özel eğitim sınıfları projesi, büyük alışveriş zincirleriyle gerçekleştirdiği iş birliği, hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan gıda paketleri ile ihtiyaç sahiplerinin yıl boyu yanında oluyor.

Sosyal hizmet alanında, geliştirdiği örnek projelerle insan onurunu koruyarak sosyal yardım çalışmaları yürüten Türk Kızılay Karşıyaka Şube Başkanlığı 2024 Yılında sosyal yardım projelerini hayata geçirerek Ocak ve Şubat aylarında Türkiye 2. Oldu.

Türk Kızılay Karşıyaka Şube Başkanlığı gayrimenkul bağışında Türkiye 2. Olmasının yanı sıra performans sıralamasında da 2. Oldu.

Aliağa'da üçüncü Başkan Acar dönemi başladı Aliağa'da üçüncü Başkan Acar dönemi başladı

Başarının, geminin kaptanı olan şube başkanı Kamil Karadeniz; “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren şubemizi belli bir yerden ileriye taşımanın, getirmenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye genelinde 2. Olmamızda gayret ve emekleri olan Kızılay gönüllülerimize teşekkür ederiz” dedi.
Karadeniz sözlerini şöyle sürdürdü. “İyilik gönülden olunca, kırkta biri zekât olur! Tüm vatandaşlarımızı ramazan bağışları için şubemize bekliyoruz.”

Her Ramazan ayında on binlerce insana iftar veriyor

Kızılay Karşıyaka Şubesi yıllardır hayırseverler aracılığı ile Ramazan aylarında kurduğu 155 yıllık “Merhamet Çadırının” altında on binlerce insanı iftarda buluşturuyor. Çadıra gelemeyen ihtiyaç sahiplerine iftarlıklarını evlerine servis ediyor. 

Kaynak: BÜLTEN