Kesim öncesi hayvana işkence ettiler! Kesim öncesi hayvana işkence ettiler!

Karşıyaka’da yer alan Zübeyde Hanım kabri, kentin simgesi ve gurur abidesi durumunda. Gerek Karşıyaka’ya girişte gerekse önemli noktalarda Atatürk’le birlikte yer alan fotoğrafları ve “Bir anne dünyayı değiştirebilir” sloganı, hem Karşıyakalıların hem İzmirlilerin hem de gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Fakat son günlerde Karşıyakalıların merak ettiği bir durum yaşandı. Deniz kenarındaki nikah salonunun hemen önünde yer alan e Karşıyaka’nın simgesi haline gelen Atatürk ve Zübeyde Hanım portreleri tahribe uğramış hatta Zübeyde Annenin fotoğrafı tamamen yok olmuştu.
Haberimiz üzerine açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, zaman içinde olumsuz hava  koşullarının etkisiyle Zübeyde Ana portresinin yıprandığını ve yenilemek üzere ekiplerin çalışma başlattığını belirterek en geç iki gün içinde Zübeyde Ana portresinin Atatürk’ün hatırasına yakışır şekilde yerini alacağını ifade etti.


Ve bütün bu yaşananların sonunda Karşıyaka Zübeyde Anne’ye yeniden kavuştu. Yapılan çalışmayla yenilenen Zübeyde Anne portresi, güler yüzüyle eski yerinde yeniden Karşıyakalıları selamlamaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi