Avrupa Konseyi Genel Sekreteri, Navalnıy'ın ölümüne dair etkin soruşturma istedi Avrupa Konseyi Genel Sekreteri, Navalnıy'ın ölümüne dair etkin soruşturma istedi

Karacabey Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen ve içinde 4 yıldızlı otel, akaryakıt istasyonu ve düğün salonu yer alan kompleksin açış törenine, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Mersin, Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Ongun, İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem ve İlçe Müftüsü Abdullah Karaca’nın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan belediye başkanı Ali Özkan, “Göreve geldiğimizde tarım, teknolojik ve turizm yatırımları diyerek 3T  vizyonu ile yola çıkmıştık. Bu dönemimizde merkezi hükümetimiz, Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Karacabey Belediyemiz ile Karacabey’i sağanak sağanak yatırım yağmuruna tutmanın mutluluğunu taşıyoruz. Biz sanayicilerle, yatırımcılarla sürekli diyalog halinde oluyoruz, bunu önemsiyoruz. Bu çerçevede önemli sanayi kuruluşları ilçemizi ziyaret ettiğinde, Karacabey’de otel eksikliğini sürekli bize iletmişti. Misafirlerini komşu şehirlerde ağırlamalarından dert yanıyorlardı. Bu vesile ile biz ne yapabiliriz diye düşünüyorduk. Burası hastane olarak yapıldı ama büyük devlet hastanemiz olunca boşa çıkmıştı. Burasının bir otele dönüşümünde hemfikir olduk ve yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıktık. Aynı zamanda bu alan içerisinde akaryakıt istasyonu ile düğün salonumuz da var. Ben iddia ediyorum, burada 4 yıldızlı olarak nitelendirilen otel 5 yıldızı aratmaz nitelikle, çok güzel bir otel oldu. Karacabey’in önemli bir eksikliğini tamamladı. Hem Karacabey için önemli bir katma değer oluşturuldu hem de istihdam alanı açılmış oldu. Ben yatırımcılarımıza tüm Karacabeyliler olarak teşekkür ediyorum. Bereketli bol kazançlar diliyorum” dedi.
Yatırımcı Batuhan Kapar da yaptığı açıklamada, toplamda 7 bin 800 metrekarelik bir alanda otelin hizmet vereceğini belirtirken, 1000 kişilik düğün salonu ile 82 odada 164 kişi kapasiteli konaklama imkanını, 30 görevli personel ile sağlayacaklarını, otelde 2 suit ve 1 engelli odasının da olduğunu söyledi. 

Kaynak: DHA