Ödemiş nasıl bir yer? Ödemiş'e nasıl gidilir? Ödemiş'in nesi meşhur? Ödemiş nasıl bir yer? Ödemiş'e nasıl gidilir? Ödemiş'in nesi meşhur?

Karaburunlu kadınlar, 6 Şubat depremlerinin etkilerinden doğrudan etkilenen afet bölgesinde ve ilçede, dayanışmayı büyütmeye devam ediyorlar. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın teşviki ve desteğiyle, Karaburunlu kadınlar, "Karaburun İmecesi" adı altında emeklerini birleştirerek, en önemli ihtiyaç kalemlerinden kıyafet, eşofman, pijama gibi masraflı kalemleri el emeğiyle dikiş makinelerinde dikerek hazır hale getiriyorlar.

Erdoğan, Karaburun'un dayanışmacı kadınlarının imecesini sürekli hale getirmek için nasıl bir yol izleyebileceklerini düşünürken, tekstil ürünlerinin fiyatları yükseldiği bir dönemde, el emeği göz nuruyla ihtiyaçları ekonomik olarak karşılayabilecekleri dikiş çözümlerini geliştirdiklerini belirtti.

Erdoğan, "Mordoğan hizmet binamızdaki atölyemizde dikiş makinelerimiz gün boyu bir tekstil merkezi gibi çalışıyor. Kadın, erkek, yetişkin, çocuk, bebek kıyafetleri, eşofman takımları, pijamalar gibi ihtiyaç kalemleri tek tek Karaburunlu kadınlarımızın elinden çıkıyor ve bir gönüllü kadın ekibimizce de paketleniyor. Bu dayanışmada, afet bölgesinden gelen ve Karaburun'da ağırladığımız kadınlarımız da el emekleriyle yer alıyorlar. Halen Karaburun'da ağırladığımız afet bölgesinden gelen misafir yurttaşlarımıza, battaniyeden yatağa, mutfak eşyası ve gıdadan tüp ve temizlik malzemesine, bebek-çocuk bezi-kıyafeti-mamasından ayakkabı ve iç çamaşırına, ilaçtan suya pek çok kalemde dayanışma malzemesi kabul ediliyor. Bu depo alanını, bir üretim dayanışma alanına dönüştürmekten dolayı mutluyuz" şeklinde konuştu.