İzmir Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu, Karaburun'da toplandı. Karaburun Ziraat Odası Başkanı Osman Günay ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda üreticilerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Merkezi hükümet ve yerel yönetimlerin tarımı destekleyen politika adımlarıyla, alım garantili üretim modellerini teşvik eden yöntemlerle üreticilerin yanında olması, ortak temenni olarak dile getirildi. 13 ayrı ziraat odası başkanı ve temsilcisi, Karaburun'da, bünyelerinden kontenjan aday olarak girdiği mahalli idareler genel seçimlerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karaburun Belediyesi meclis üyesi olarak seçilen Karaburun Ziraat Odası eski Başkanı Gazanfer Yavaş da toplantının gündemlerinden oldu.

İzmir Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Selçuk Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı önderliğindeki heyet, sektör sorunlarının Meclis'teki sesi olacaklarına yürekten inandıklarını vurguladıkları Gazanfer Yavaş'a başarılar diledi. Erdallı, Karaburun Ziraat Odası Başkanı Osman Günay'a da konukseverliği nedeniyle teşekkür etti. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ı da makamında ziyaret ederek tebriklerini ileten ve seçim başarısı nedeniyle kutlayan heyet, başkandan çobanlığın yaşaması için hayvancılığı teşvik eden ve 'üretici dostu' projelerinin geliştirilerek sürdürülmesi talebini de dile getirdi. Kendisinin Yarımada'da üretimin içinde bir sosyal çevrede büyüdüğünü, sorunlara bu nedenle vakıf olduğunu vurgulayan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan da ziyaretleri nedeniyle ziraat odası başkanlarına teşekkür etti.

İzmir'de 416 'kurbanzede' hastanelere akın etti İzmir'de 416 'kurbanzede' hastanelere akın etti

Heyet adına, Başkan Erdallı, Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'a çiçek, nektarin ve şeftali ikramının yer aldığı hediye takdim etti

Kaynak: DHA