Emine Helil İnay Kınay, Karabağlar Belediye Başkanı oldu.  Peki, Emine Helil İnay Kınay kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Detayları haberimizde...

Feyza Altun kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Feyza Altun kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

helil inay kınay-1

Karabağlar Belediye Başkan adayı Emine Helil İnay Kınay'ın kimdir?

1977 yılında Uşak'ta doğan Emine Helil İnay Kınay, orman mühendisi bir babanın ve devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitim hayatını ülkenin çeşitli kentlerinde tamamlayan Kınay, Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu ve aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Emine Helil İnay Kınay, 2002 yılından itibaren CMO İzmir Şubesi'nde yönetim kurulunda ve çeşitli komisyonlarda görev aldı. 2012-2022 yılları arasında CMO İzmir Şubesi'nin başkanlığını üstlendi. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşları ve platformlarda gönüllü çalışmalarda bulunan Kınay, TMMOB ÇMO İzmir Şubesi'nde 10 yıl yönetim kurulu üyeliği ve 10 yıl şube başkanlığı görevlerini başarıyla yürüttü. Emine Helil İnay Kınay, CHP'nin 14 Mayıs seçimleri için İzmir 2. Bölge milletvekili adayı olarak belirlendi. CHP'nin bu önemli seçimde gösterdiği adaylar arasında yer alarak, Karabağlar Belediye Başkan adayıdır.

helil kınayy

Karabağlar Belediye Başkan adayı Emine Helil İnay Kınay kaç yaşındadır?

Karabağlar Belediye Başkan adayı Emine Helil İnay Kınay 46 yaşındadır.

Helil İnay Kınay-3

Karabağlar Belediye Başkan adayı Emine Helil İnay Kınay nerelidir?

Karabağlar Belediye Başkan adayı Emine Helil İnay Kınay Uşaklıdır. 

Kaynak: HABER MERKEZİ