Tatlıses'den Yıldız'ın sahnesine 100 gül Tatlıses'den Yıldız'ın sahnesine 100 gül

1980'li yıllarda set asistanlığı yaparak kariyerine adım atan Jon Landau, Hollywood'da birçok başarılı projeye imza attı. "Avatar" ve "Titanik" gibi gişe rekorları kıran filmlerin yapımcılığını üstlenen Landau, kariyerine büyük başarılar sığdırdı.

Kanserle Mücadelesi

Yaklaşık 16 aydır kanserle mücadele eden Jon Landau'nun yaşam mücadelesi, film dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. Landau'nun bu zor süreçteki direnci ve azmi, çevresindeki herkese ilham verdi.

Vefat Haberi ve Tepkiler

63 yaşında hayatını kaybeden Jon Landau'nun ölümü, oğlu Jamie Landau tarafından doğrulandı. Jamie Landau, babasının vefatını duyururken şu ifadeleri kullandı: "Babam, sinema dünyasına büyük katkılar yapmış olağanüstü bir yetenekti. Onunla gurur duyuyoruz ve onu çok özleyeceğiz."

Film Dünyasından Vedalar

Jon Landau ile beraber çalışan isimler, sosyal medya üzerinden veda mesajları paylaştı. Yapımcı hakkında yapılan yorumlardan bazıları şöyleydi:

"Jon, olağanüstü yeteneği ve tutkusu ile en unutulmaz hikayelerden bazılarını beyazperdede hayata geçiren bir vizyonerdi."

"Film endüstrisine yaptığı katkılar, silinmez bir iz bıraktı ve o çok özlenecek."

"İkonik ve başarılı bir yapımcıydı, aynı zamanda çok iyi bir insandı ve etrafındaki herkese ilham veren gerçek bir fenomendi."

Ailesine ve Sevenlerine Başsağlığı

Bu zor dönemde Jon Landau'nun ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileyen film dünyası, onun mirasını yaşatacaklarını belirtti. "Düşüncelerimiz Jon'un eşi Julie, ailesi ve sevdikleriyle birlikte" ifadeleriyle acılarını paylaştılar.

Kaynak: Haber Merkezi