Dilan-Engin Polat çiftinin tahliye süreci: Dilan Polat ne zaman serbest kalacak? Dilan-Engin Polat çiftinin tahliye süreci: Dilan Polat ne zaman serbest kalacak?

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 24 Şubat'ta İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince üç ayrı suç örgütü üyesi 55 zanlıya yönelik Bursa merkez ve Gemlik'te düzenlenen operasyonlarda yakalanan 47 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 22'si, sağlık kontrolünün ardından Bursa Adliyesi'ne getirildi. Zanlılardan 14'ü, çıkarıldıkları hakimlikçe "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "nitelikli yağma" suçlarından tutuklandı. Sekizi adli kontrolle serbest bırakıldı. Şüphelilerden birinin cezaevinde olduğu, diğer dört şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Bursa'da 24 Şubat'ta düzenlenen operasyonlarda suç örgütü elebaşları B.Ç. ile O.D. olmak üzere 47 şüpheli yakalanmıştı. Diğer suç örgütü elebaşı M.T.T. ile sekiz şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtilmişti. Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda 10 ruhsatsız tabanca, bir kalem tabanca, dört kurusıkı olduğu değerlendirilen tabanca olmak üzere 15 tabanca, 13 av tüfeği, bir çelik yelek, çok sayıda fişek ve bir miktar para ele geçirilmişti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 24 Şubat'ta "Kafes-46" operasyonunda üç organize suç örgütünün çökertildiğini ve elebaşlarının da aralarında bulunduğu 47 şüphelinin yakalandığını bildirmişti.

Kaynak: AA