Olay, Acıpayam ilçesi Avşar Mahallesi'nde meydana geldi. Anne ve babasıyla yaşayan Hatice Baysal, pazarda satmak üzere asma yaprağı toplamak için dün sabah Çaykarası mevkisindeki bağlarına gitti ancak akşam eve dönmedi. Merak edip komşusuyla bağa giden Hanım Baysal, akşam saatlerinde kızının cansız bedenini buldu. Durum, jandarmaya bildirildi.

Hatice Baysal'ın cansız bedeni, jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Otopsi sonucunda Baysal'ın yakın mesafeden iki el sırtına, bir el de başına pompalı tüfekle ateş edilmesiyle öldürüldüğü belirlendi.

Olayın ardından Denizli Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, şüpheli olarak Hatice Baysal'ı hayvan otlatma meselesi nedeniyle çıkan kavgada dokuz ay önce sopayla darp ettiği için hakkında uzaklaştırma kararı bulunan husumetli olduğu komşusu Hasan M.'yi gözaltına aldı. Baysal'ı darp ettiği anlar güvenlik kamerasınca görüntülendiği ortaya çıkan ve bu olay nedeniyle hakkında açılan dava süren Hasan M., jandarmadaki ifadesinde hakkındaki suçlamaları reddedip cinayetle ilgisinin olmadığını söyledi. Hasan M.'nin jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

'CEZA ALACAKTI, BU NEDENLE ÖLÜRDÜ'

Salih Baysal da ablasını Hasan M.'nin öldürdüğünü ileri sürüp, "Daha önce ablamı darp etmişti. Bu nedenle Hasan M. hakkında uzaklaştırma kararı vardı. Buna rağmen ablamı sürekli ölümle tehdit ediyordu. Yasal yollardan hakkımızı aramaya çalıştık. Kendisi, bu darp olayından dolayı ceza alacaktı. Bu nedenle ablamı öldürdüğünü düşünüyorum."

DHA

Kavgayı ayırırken vuruldu Kavgayı ayırırken vuruldu