Juan Mata, İspanyol basınına kariyeri ve geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Japonya Ligi takımlarından Vissel Kobe ile anlaşan Mata, geride kalan sezonun kendisi için harika bir deneyim olduğunu söyledi.

"Iniesta ile aynı takımı paylaşmak, harika bir duyguydu"

Mata açıklamasında "Futbolu bırakmadım ve emekli olmayı da düşünmüyorum. Londra'da antrenman yapıyorum ve yakın zamanda Japonya'da oynadım. Gerçek şu ki eşsiz bir deneyimdi. Kültürel ve sportif olarak farklıydı. Ligi kazandığımız için oradaki kariyerim, harika bir şekilde sona erdi. Andres Iniesta'yla aynı takımı paylaşmak, harika bir duyguydu" ifadelerini kullandı.

"Oynamaya devam edeceğim"

Futbol oynamaya devam edeceğini ve emekliliği düşünmediğini söyleyen İspanyol oyuncu, "Çalışmalarımı sürdürüyorum ve nerede oynayacağımın karar vermek için düşünüyorum. Başka ülkelerde yaşayamayacağım deneyimi futbol aracılığıyla yaşamayı seviyorum ve umarım bunu yapmaya devam edebilirim. Oynamaya devam edeceğim" açıklamasında bulundu.

Juan Mata kariyerinde neler yaptı?

Futbol kariyerine Real Madrid'in altyapısında başlayan Juan Mata, sonrasında Valencia, Chelsea ve Manchester United formalarını giydi. Manchester United ile sözleşmesi sona erdikten sonra Galatasaray'a imza atan Mata, geçtiğimiz yılın eylül ayında Vissel Kobe'ye transfer oldu.

Kariyeri boyunca 651 maça çıkan Juan Mata, bu maçlarda 142 gol ve 158 asist kaydetti.

Hollanda Kupası, Feyenoord'un Hollanda Kupası, Feyenoord'un

Galatasaray'da şampiyonluk yaşadı

Galatasaray'da bir sezon geçiren Mata, Süper Lig'de mutlu sona ulaşmayı başarmıştı. Galatasaray forması ile 18 kez forma giydi 3 gol ve 2 asist üretti.

Kaynak: HABER MERKEZİ