Türk kadınının zarafeti podyumda Türk kadınının zarafeti podyumda

The Beatles grubunun efsanevi üyesi John Lennon'ın 1980 yılında öldürüldüğü Dakota binasının resepsiyonunda çalışan bir görevlinin açıklamaları, "John Lennon: Duruşması Görülmeyen Cinayet" belgeselinde izleyenleri derinden etkiliyor.

Jay Hastings: "Koşarak Yanımdan Geçti, 'Vuruldum' Diyordu"

Belgeselde John Lennon'ın ölüm anını anlatan Jay Hastings, sanatçının koşarak yanından geçtiğini ve "Vuruldum" dediğini söylüyor. Gözlüklerini çıkarıp masanın üzerine koyduğunu belirten Hastings, o anları şu sözlerle dile getiriyor: "Yoko Ono 'Ambulans çağırın, ambulans çağırın, ambulans çağırın' diye bağırıyordu."

Richard Peterson: "Sanıyordum ki Film Çekiliyor"

Dakota binasının önünde taksi şoförlüğü yapan Richard Peterson, silahlı saldırıya tanık olduğunu belirtiyor. Peterson, o anları şu ifadelerle anlatıyor: "Lennon içeri girerken bir genç 'John Lennon' diyor. Ona ateş etmesini izliyorum. Film çektiklerini sandım ama durumun farkına varıp 'Hey, bu film değil' dedim."

Chapman'ın Şok İtirafı: "En Büyük, En Sahtekar Kişi"

Belgeselde Mark David Chapman'ın şartlı tahliye başvurusu sırasında avukatlarıyla yaptığı konuşma da yer alıyor. Chapman, neden vurduğu sorulduğunda, The Beatles şarkısı "All You Need Is Love"a atıfta bulunarak, "İhtiyacınız olan tek şey sevgi ve 250 milyon dolar. O gelmiş geçmiş en büyük, en sahtekar kişi" diyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ