Olay, 31 Mart günü sabah saatlerinde Sur ilçesi kırsal Ağaçlıdere Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi sırasında aileler arasında çıkan tartışma; büyüyerek silah, taş ve sopalı kavgaya dönüştü. Emin Çelik (44), vücuduna isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetti, İkisi ağır 12 kişi de yaralandı.

Kavga nedeniyle sağlık ekipleri olay yerine giremezken bölgeye takviye jandarma ekipleri sevk edildi. Takviye ekiplerin gelmesi ile olay yerine gitmeye çalışan sağlık ekipleri ve gazeteciler, tarafların taş ve silahlı saldırısına uğradı. Bu sırada DHA muhabirleri Burak Emek ve Gıyasettin Tetik, ambulansa binerek korunmaya çalıştı. Gazetecilerin bulunduğu otomobilin lastiğine mermi isabet ederken iki ambulansta da hasar meydana geldi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 17 şüpheliden beşi tutuklandı. Diğerleri ise üçü adli kontrolle olmak üzere serbest bırakıldı.

HASAT İÇİN YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Cuma namazı kılan vatandaşlara hakaret eden tutuklandı Cuma namazı kılan vatandaşlara hakaret eden tutuklandı

Mahallede ekili 3000 dönümlük arazide hasat dönemi başlarken jandarma ekipleri de giriş ve çıkışlar ile tarla yakınlarında yoğun güvenlik önlemi aldı. Mahalleye giren araçtakilerin kimlik kontrolleri yapılırken ekiplerin hasadın sonuna kadar güvenlik önlemlerini sürdüreceği öğrenildi.

Kaynak: DHA