Los Angeles Clippers ve Philadelphia Sixers, uzun süredir Sixers'dan ayrılmak isteyen James Harden'ın takasında anlaşmaya vardı. Adrian Wojnarowski'nin haberine göre, bu büyük takas anlaşması sonucunda James Harden, Clippers'a katılmaya hazırlanıyor.

Erdem Can: Oyuncularımın sergiledikleri savaş muhteşemdi Erdem Can: Oyuncularımın sergiledikleri savaş muhteşemdi

Takas Anlaşmasının Detayları

Yapılan anlaşmaya göre, Clippers James Harden'ın yanı sıra Filip Petrusev ve PJ Tucker'ı kadrosuna katacak. Sixers ise James Harden karşılığında Marcus Morris, Nicolas Batum, Robert Covington, KJ Martin ve birden fazla draft hakkı elde edecek. Ayrıca, önümüzdeki yıllarda draft sırası değiştirme hakkına da sahip olacak.

Harden'ın Sixers Macerası

James Harden, Sixers'ta bulunduğu yaz döneminde, kontratındaki +1 yıllık oyuncu opsiyonunu 'takaslanması' şartıyla kullanarak kulübün Genel Menajeri Daryl Morey'i yalancılıkla suçlamıştı. Ancak takas gerçekleşmedi ve bu durum Harden'ın takımda kalmak istemediğini gösterdi. Bu yaz döneminde Harden, Sixers ile medya gününde yer almamış ve takımla bir süre idmanlara da çıkmamıştı. 33 yaşındaki yıldız oyuncu, Los Angeles Clippers'a takaslanmayı istediğini net bir şekilde ifade etmişti.

Harden'ın Philadelphia 76ers Serüveni

James Harden, 2021-22 sezonunun ortasında Brooklyn Nets'ten takasını istemiş ve son 1.5 sezondur Philadelphia 76ers formasını giymişti. Geçtiğimiz sezon, Joel Embiid ile iyi bir ortaklık kurarak takımına önemli katkılar sağlamış, ancak takımı Doğu Konferansı yarı finallerinde elenmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ