2020 yılında yaşanan korona virüs pandemisi ve İzmir depremi sonrasında yoğun nüfus artışı yaşanan yerlerden Bornova Yakaköy mahallesinde, içme suyu ve atık su hizmetlerine duyulan ihtiyaç da artış gösterdi. Bölgenin ihtiyaçlarının yerinde dinlenmesi, vatandaşlara süreç hakkında doğrudan bilgi verilmesi ve çözüme kavuşturulması amacıyla harekete geçen İZSU Genel Müdürlüğü, Yakaköy Mahallesi’nde geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıya Yakaköy Mahalle Muhtarı Nedim Sert, Çiçekliköy Mahalle Muhtarı Zeki Güler ve mahalle sakinleri katıldı.

Umut'un ölümüne ilişkin yerel mahkemenin kararı onandı Umut'un ölümüne ilişkin yerel mahkemenin kararı onandı

TALEPLERİNİ YÜZ YÜZE İLETTİLER

Yakaköy Mahallesi'ndeki içme suyu ve kanalizasyon hattı ihtiyacının karşılanması için İZSU yetkilileri ile toplantı yaptıklarını söyleyen Yakaköy Mahalle Muhtarı Nedim Sert, "İZSU Genel Müdürlüğü'nün teknik ekibi vatandaşlarımızı dinledi ve detaylı bilgilendirme yaptı. Mahalle sakinlerimizin altyapı ile ilgili ilettiği ihtiyaçlar için yakın zamanda sonuca ulaşacağız.” diye konuştu.

Toplantıya katılan Çiçekliköy Mahalle Muhtarı Zeki Güler ise "Bizim mahallelerimiz, özellikle pandemi ve İzmir depreminden sonra büyük göç alan kırsal mahalleler. Göç arttıkça içme suyu ve kanalizasyon hattı ihtiyaçlarımız da arttı. Çiçekliköy Mahallemizde kanalizasyon hattı projesi ihaleye çıkacak. Su sorunumuz da yakın zamanda çözüme kavuşacak. Başta İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu olmak üzere, tüm kurum personeline teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yakaköy'deki mevcut sorunların çözüm süreci ile ilgili bilgi veren Halklar İlişkiler Şube Müdürü Neslihan Akdoğan, "Muhtarımızın ve mahalle sakinlerinin talebiyle Yakaköy'e geldik. Mahallemizde kanalizasyon ve içme suyu ihtiyacı bulunuyor. İZSU Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü olarak hem muhtarımıza hem de mahalle sakinlerimize, temiz su ve kanalizasyon hizmetinin sağlanmasıyla ilgili aşamaları dile getirdik. Bölge halkının temiz su ve kanalizasyon hattına en hızlı şekilde ulaşabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

İZİN SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Bölgenin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarına hızla devam eden İZSU Genel Müdürlüğü, çözüme yönelik projelendirdiği yatırımların tahsis ve resmi izin süreçlerini titizlikle sürdürüyor.

Kaynak: Haber Bülteni