İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir’in içme suyu kaynaklarını zenginleştirerek su kesintilerinin önüne geçme hedefi doğrultusunda 2023 yılında da çalışmalarına devam etti. Ödemiş, Kiraz, Tire ve Beydağ’da yürütülen çalışmalarla toplamda 28 içme suyu sondaj kuyusu inşaatı tamamlandı.

Tokat-İzmir uçuşları başlıyor mu? Tokat-İzmir uçuşları başlıyor mu?

Ödemiş’in aralarında Ovakent, Konaklı ve Yolüstü’nün de bulunduğu 9 mahallesinde toplam 10, Kiraz’ın Umurcalı, Örencik, İğdeli, Suludere, Yeşildere ve Avunduruk mahallelerinde toplam 7, Tire’nin 6 farklı mahallesinde toplam 7, Beydağ’ın Bakır ve Kurudere mahallelerinde ise 2 yeni içme suyu sondaj kuyusu vatandaşların hizmetine sunuldu.

İçme suyu kaynaklarını zenginleştirecek çalışmalar devam edecek

İZSU ekipleri 2023 yılı sonuna kadar Tire’de 3, Ödemiş’te 1 içme suyu sondaj kuyusunun daha inşaatını tamamlamayı hedefliyor. Bu inşaatların tamamlanmasıyla bölgede açılan kuyu sayısı 32’ye ulaşacak. 2024 yılı için Kiraz ve Tire’de 2’şer adet sondaj kuyusu imalatı planladıklarını dile getiren İZSU yetkilileri, İzmir’in içme suyu kaynaklarını zenginleştirecek çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: BÜLTEN