Aydın'ın Kuşadası açıklarında saat 08.19'da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem, Aydın ve İzmir başta olmak üzere çevre illerde paniğe sebep oldu. Kandilli Rasathanesine göre deprem Ege Denizi'nde 8 km derinlikte gerçekti.

Bodrum açıklarında 37 düzensiz göçmen yakalandı Bodrum açıklarında 37 düzensiz göçmen yakalandı

Vali Elban: Olumsuz bir durum yok

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban sosyal medya hesabı X'ten yaptığı paylaşımla olumsuz bir durumun olmadığını söyledi. Vali Elban'nın paylaşımı şöyle; "Ege Denizi - Kuşadası Körfezi - Menderes merkezli olarak 08.19 itibarıyla meydana gelen 5.1 şiddetindeki #deprem ile ilgili valiliğimize bildirilen bir olumsuzluk yoktur.

Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." 

Başkan Soyer: Teyakkuz  halindeyiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabı X'ten yaptığı paylaşımla teyakkuzda olduklarını söyledi. Başkan Soyer'in paylaşımı şöyle; "Kuşadası Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 

Bütün olumsuzluklara karşı teyakkuz halindeyiz."

"2020 Depreminin Artçısı Olabilir"

CNN Türk yayınında konuşan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Oldukça hissedilebilir bir deprem. Büyük ihtimalle bu önemli bir deprem olmayabilir. Kuşadası Körfezi'nde önemli bir enerji boşalmıştı 2020'de, belki bu deprem onun artçısı bile olabilir. Eğer kara üzerinde olsaydı, belki farklı bir yorum olabilirdi. Büyük ihtimalle 2020 depremlerinin artçısı olabilir. Müstakil bir deprem de olabilir. Yıkıcı etkisi olabileceğini düşünmüyorum." dedi. 

Ersoy, "O bölgedeki faylar büyük değil. Kuzeydeki bu deprem için kesin bir yorum yapmak da kolay değil. Bundan sonraki artçılara bakmak lazım. 5.1'in de kendi içinde artçıları olacak." ifadelerini kullandı.

Detaylar geliyor....

Kaynak: Haber Merkezi