23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bornova Belediyesi tarafından Geleneksel Uçurtma Şenliği düzenlendi. Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki'nin eşi Beste Eşki ve kızı Asya Tuna ile katıldığı kortej yürüyüşüyle başlayan uçurtma şenliği binlerce vatandaşı Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda buluşturdu. Şenlik kapsamında çocuklara uçurtma dağıtıldı, macun ve pamuk şeker gibi nostaljik ve eğlenceli yiyecekler ikram edildi. Palyaçoların minikleri eğlendirdiği alanda yüz boyama etkinlikleri de yapıldı. Atölyeler kuruldu, basket, penaltı ve dart yarışmaları düzenlendi.

TÜGVA Genel Başkanı Beşinci: Bir nesli dinden uzaklaştırmaya çalışıyorlar TÜGVA Genel Başkanı Beşinci: Bir nesli dinden uzaklaştırmaya çalışıyorlar

Çocuklar, DJ performansı, sihirbaz, kukla gösterisi ve bubble şovla keyifli anlar yaşarken, Bornova Belediyesi Çocuk Korosu ise 23 Nisan şarkıları seslendirdi. Penaltı atışı yapan Başkan Eşki, çocuklarla halat çekme oyunu da oynadı.

'ONLARIN YÜZÜ HEP GÜLSÜN'

Şenlik alanında vatandaşlara seslenen Eşki, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bugün Ata'mızın meclisimizin kuruluşuyla beraber çocuklarımıza armağan ettiği çok güzel bir bayram. Biz de bu bayramı daha güzel bir hale getirelim istedik. Dünyada en güzel şey çocukların yüzlerinin hep gülmesi. Ne yazık ki başta Filistin olmak üzere etrafımızda çok kötü şeyler yaşanıyor ama ülkemiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadeleyle yüzyıldır bir huzur adası. Bu anlamda bizlere bu güzel ülkeyi hediye eden Büyük Atatürk'ü, şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA