İzmir'de iş kazasında yaralanan kadın hastanede yaşamını yitirdi İzmir'de iş kazasında yaralanan kadın hastanede yaşamını yitirdi

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem sonrasında, depremzedeler için İzmir'de başlatılan yardım kampanyasını İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası da destek verdi. İzmir Valiliği koordinasyonunda bir araya gelen oda, borsa ve sivil toplum kuruluşunun başlattığı 'İzmir Yardıma Koşuyor' kampanyasını içerisinde yer aldıklarını belirten İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, ayrıca taksici esnaf olarak da bir kampanya başlattıklarını söyledi. Deprem bölgesine yardım göndermek isteyen taksici esnaf ve mahalle sakinlerini ayni yardımlarını taksi duraklarına bırakabileceklerini ve burada toplanan yardımların İzmir Valiliği tarafından belirlenen sistem içerisinde doğru adreslere iletileceğini aktaran Celil Anık, "Türk milletinin başı sağ olsun. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Çok büyük bir deprem. Üzülmemek veya bu işin bir ucundan tutmamak elde değil. Dün itibariyle İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nde bir toplantı yaptık. Birliğe bağlı 129 oda var. İzmir'deki sivil toplum kuruluşları Sanayi Odası ve Ticaret Odası katılımıyla ortak yardım oluşturuldu. Bizler de bunun içerisindeyiz. Dün itibariyle esnafımıza mesajlarımızı attık. Nakdi yardımları AFAD'ın banka hesaplarına yatırabileceklerini ve makbuzlarını bize göndermelerini söyledik" dedi.

Bunun dışında bir organizasyonun içerisinde yer aldıklarını da vurgulayan Anık, "Eğer bizim esnafımız ve mahallede herhangi bir ayni yardım yapmak isteyen olursa taksi duraklarına bırakmalarını istedik. Bizim İzmir'de 300 durak 300'e yakın da yazıhanemiz var. Bu noktalara bırakmalarını ve bu noktalardan aldıracağımız belirttik.  Dün itibariyle bu çalışmayı başlattık. Elimizi taşın altına koyduk, bugün birlik olma günüdür. Durakları geziyoruz, dolaşıyoruz. Duraklarda toplanan malzemeler için arkadaşlarımız bizi aradığında duraklardan malzemeleri aldıracağız. İzmir Valiliği'nin belirlemiş olduğu sistem içerisinde bu malzemeleri doğru adreslere ileteceğiz" diye konuştu. (DHA)