Atilla Köprülüoğlu yazdı... Suriye'de Bir Türk Basketbolcu Atilla Köprülüoğlu yazdı... Suriye'de Bir Türk Basketbolcu

Gökçe ADAR ÇUBUKÇUOĞLU- İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA) üyeleri, 30 Ekim İzmir'de hissedilen depremin yıldönümünde Bayraklı Deprem Anıtı önünde çadır ve oturma eylemi yaptı. 3 yıl geçmesine rağmen hala daha sorunlarının çözülmediğini ifade eden depremzedeler, sabırlarının tükendiğini dile getirdi. Depremzedeler, sabaha kadar eylemlerine devam edeceklerini dile getirdi. 

İZDEDA Başkanı Bilal Çoban, "Bizler her zaman depremzedelerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Biz unutmadık, unutmayacağız da. Buradan bütün afetlerde hayatını kaybedenlere de rahmet diliyorum. Bizler buradan yetkililere seslenmek istiyoruz. Biz buradayız. Destek bekliyoruz. Sağlam yapılarda yaşamak istiyoruz ve devletten de daha fazla destek bekliyoruz" 

İZDEDA Kurucu Başkanı Haydar Özkan da şunları söyledi: "Biz depremzedeyiz. Bizi kentsel dönüşümcü gibi görmeyin. 3 yıl boyunca depremzede olduğumuza kimse inanmadı. 3 yılın sonunda bir arpa boyu yol alamamış durumdayız. Bizlere depremzede muamelesi yapın." 

Kaynak: Gökçe ADAR ÇUBUKÇUOĞLU